Comarch ERP Optima dla księgowych

Kompletny program do obsługi nowoczesnego Biura Rachunkowego

Jeśli prowadzisz biuro rachunkowe lub kancelarię doradztwa podatkowego i chcesz w pełni wykorzystać szanse jakie niosą nowe technologie oraz Internet – wybierz Comarch ERP Optima i zostań Internetowym Biurem Rachunkowym.

Comarch ERP Optima dla biur rachunkowych to:

 • bieżące dostosowywanie programu do zmian w przepisach, dzięki czemu możesz skupić się wyłącznie na swojej pracy
 • ponad 7000 biur rachunkowych oraz kancelarii podatkowych pracujących na programie każdego dnia, co daje Ci gwarancję jakości
 • prawie 20 lat doświadczenia na rynku, tysiące funkcjonalności usprawniających pracę księgowych
 • możliwość pracy z Klientami w trybie online, co pozwoli Ci dostosować się do wymogów dzisiejszych przedsiębiorców
 • możliwość promocji w serwisie iKsięgowość24, dzięki czemu pozyskasz nowych Klientów do obsługi

Internetowe Biuro Rachunkowe

Koncepcja Internetowego Biura Rachunkowego Comarch ERP Optima w modelu usługowym oznacza pracę Doradcy Podatkowego lub Biura Rachunkowego wykorzystującego do obsługi swoich Klientów i kontaktu z nimi Internet oraz nowoczesne oprogramowanie Comarch ERP Optima w modelu usługowym.

Biuro Rachunkowe wynajmuje w usłudze Comarch ERP Optima w modelu usługowym odpowiednie moduły oprogramowania, z których korzysta za pośrednictwem sieci Internet. Klienci Biura również mogą korzystać z modułów Comarch ERP Optima w modelu usługowym np. do prowadzenia sprzedaży i magazynu, które poprzez Internet połączone są z modułami do prowadzenia księgowości obsługiwanymi przez Biuro Rachunkowe. Dzięki pracy na jednej bazie danych dokumenty wprowadzane przez Klienta (np. faktury) są automatycznie widoczne dla zalogowanego pracownika Biura Rachunkowego, który ma możliwość ich natychmiastowego zaksięgowania. Pozwala to na zautomatyzowanie pracy i całkowitą redukcję błędów powstających podczas wprowadzania danych do programu.

Bezpieczeństwo danych

Klienci korzystający z naszych usług, powierzają opiece Comarch swoje cenne dane firmowe, dlatego absolutnym priorytetem jest zapewnienie im najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Comarch Data Center to nowoczesne i certyfikowane (m.in. ISO/IEC 27001:2005) centrum danych spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa. Nasze ośrodki znajdują się w Polsce oraz Niemczech, a planowane jest uruchomienie kolejnego na terenie Francji. Dane polskich przedsiębiorców w całości przechowywane są w Polsce, co jest istotnym wyróżnikiem na tle konkurencyjnych rozwiązań, korzystających z centrów danych w innych krajach (w szczególności poza terytorium UE) oraz co z tego wynika – podlegającym ustawodawstwu tych państw, co często jest sprzeczne z polskimi regulacjami dotyczącymi przechowywania danych osobowych.

 1. Dane Klientów przechowywane są w Centrum Danych jednocześnie na kilku niezależnych serwerach, które są wyposażone w profesjonalne systemy podtrzymywania napięcia w razie awarii sieci energetycznej.
 2. Dane wszystkich Użytkowników Comarch ERP Optima w modelu usługowym kopiowane są w cyklu 24-godzinnym (procedura wykonywania kopii bezpieczeństwa baz danych jest opisana w regulaminie usługi).
 3. Centrum Danych jest fizycznie chronione przed nieupoważnionym dostępem i czynnikami zewnętrznymi.
 4. Wykorzystywany jest silnik baz danych Microsoft SQL Server, z którego korzystają największe firmy na świecie, takie jak banki czy firmy ubezpieczeniowe.
 5. Dane Klientów zabezpieczone są przed ewentualną ingerencją z zewnątrz oraz nieautoryzowanym dostępem wewnątrz sieci przez zastosowanie ścian ogniowych (ang. firewall).
 6. Stosujemy nowoczesną technologię kryptografii – dane są szyfrowane przy użyciu 128-bitowego klucza SSL (Secure Socket Layer), dzięki czemu są nie do przechwycenia przez osoby nieupoważnione.
| logowanie | baza wiedzy |